Oddział ZNP w Szczucinie realizuje procedury zgodnie z z uchwałą ZG ZNP z 20 grudnia 2016 w sprawie sporu zbiorowego.

21 lutego 2017

Zarząd Główny ZNP zdecydował, że od 20 grudnia 2016 r. rozpoczyna procedury zmierzające do wszczęcia sporu zbiorowego ze wszystkimi szkołami i placówkami objętymi działaniami ZNP.

W związku z niespełnieniem postulatów Związku Nauczycielstwa Polskiego wyrażonych w uchwale nr 20/2016 Zarządu Głównego ZNP z 18 października br. w sprawie ogólnopolskiej akcji protestacyjnej ZNP „Nie dla chaosu w szkole” dotyczących:

* wycofania uchwalonych przez Parlament zmian systemowych dotyczących nowego ustroju szkolnego wraz ze wszystkimi zapisami określającymi ich konsekwencje w sferze stosunków pracy nauczycieli i pozostałych pracowników szkół;

* zwiększenia nakładów na oświatę, w tym podwyżki wynagrodzeń pracowników oświaty

ZG ZNP postanawia od 20 grudnia br. rozpocząć procedury zmierzające do wszczęcia sporu zbiorowego ze wszystkimi szkołami i placówkami objętymi działaniami Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Ważne pismo prezesa ZNP do wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty w sprawie legalności rozpoczętego sporu zbiorowego .